Vettel, 2024’te Le Mans 24 Saat’te yarışmayı planlıyor

Share

Formula 1’den 2022 sezonu sonunda ayrılan Sebastian Vettel, pistlere dönmenin yollarını arıyor. Alman pilot, yarış tutkusunu kaybetmediğini ve yeni maceralara açık olduğunu söyledi.

Vettel, Eylül ayında Almanya’da düzenlenecek olan Nürburgring Grand Prix’sinde 2011 model Red Bull aracıyla bir gösteri sürüşü yapacak. Ancak bu sadece bir başlangıç.

Alman medyasına göre Vettel, Le Mans 24 Saat gibi prestijli bir yarışta boy göstermeyi hedefliyor. RTL ve NTV’nin haberine göre Vettel, “Le Mans 24 Saat yarışına katılmak istiyorum. Bu yarışın tarihi ve atmosferi beni çok etkiliyor. 2024’te orada olmak için çalışacağım.” dedi.

Vettel’in bu hedefi için Audi F1 takımıyla görüştüğü de iddia edildi. Audi, 2024’te Formula 1’e girmeyi planlıyor ve Vettel’in tecrübesinden faydalanmak istiyor. Vettel ise farklı kategorilerde yarışarak kendini hazır tutmak istiyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...