Xiaomi’nin elektrikli otomobili SU7, kamuflajsız görüntülendi

Share

Teknoloji devi Xiaomi’nin heyecanla beklenen elektrikli otomobili SU7, tanıtım çekimleri sırasında ortaya çıktı. Sızan fotoğraflar, otomobilin kamufle olmadan nasıl göründüğünü net bir şekilde gösteriyor.

SU7’nin tanıtım çekimleri sırasında çekilen fotoğraflar, aracın tasarımını neredeyse tüm detaylarıyla sergiliyor. Açılıp kapanabilen spoyler, geniş Xiaomi logosu ve şık tasarım detayları dikkat çekiyor. Renk seçenekleri arasında sarı, turkuaz ve gri bulunacak.

Sızan bilgiler, Xiaomi SU7’nin yanı sıra SU7 Pro ve SU7 Max versiyonlarının da piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Bu versiyonlar, motor gücü ve diğer özellikler açısından farklılık gösterecek. Temel SU7 modelinin tahmini fiyatının 190.000 yuan (26.700 dolar) civarında olması bekleniyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, daha önce yaptığı açıklamada SU7 üzerinde 3.400’den fazla mühendisin çalıştığını belirtmişti. Merakla beklenen Xiaomi SU7’nin Aralık ayının sonunda tanıtılması ve 2024 yılında satışa sunulması planlanıyor. Ancak, sızan fotoğrafların yanı sıra daha fazla teknik detayın resmi tanıtımda paylaşılması bekleniyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...