Yasak Büyü – Lee Kelly

Share

Güzel bir fantastik roman arayışı içerisindeyseniz Yasak Büyü beklentilerinizi karşılayabilir. Tehlike, hırs, bencillik, ruh, suç, büyü ve sevginin iç içe geçmiş hali olan Yasak Büyü, okuyan kişide büyü yeteneğine sahip olma isteği uyandırıyor…

Tabii ki yakışıklı bir erkek ve güzel bir kız her zamanki gibi hikâyenin ana karakterleri…

1920’li yıllarda büyücülük hükümet tarafından yasaklanmıştı. Büyü ile ilgili olan herkesin sonu hapiste bitiyordu. Tıpkı Alex’in babası gibi. Alex’in babası oğlunun büyü gücü olduğunu keşfedince bundan para kazanabileceklerini düşündü ve sıradan insanlar için bir uyuşturucu etkisi yaratan ‘büyücü parıltısı’nı satmaya başladı. Alex büyüsünü mayalıyor, babası da satıyordu. Taa ki çetedeki gangsterlerden birisi Alex’in babasını ihbar edene kadar. Sonrasında her şey tepetaklak olmuştu…

Joan ve Alex’in yolları daha kesişmeden ikisinin de hayatı mahvolmuştu.

Joan annesinin müthiş büyü yeteneğinin kırıntılarını kendinde hissettiği anda kontrolsüz bir şekilde işler ters gitmiş ve bu olay annesinin paramparça hale gelerek yok olmasıyla sonuçlanmıştı. O günden beri nefes alamıyordu; sadece yaşıyordu. Büyü gücünü tiksindirici bir şeymiş gibi vücudundan çıkarmış ve bir kan büyüsüyle şişeye hapsetmişti. Sonsuza kadar orada kalmasını umarken Gunn denilen gizemli ve bir o kadar da tehlikeli adamın ortaya çıkışıyla planları değişir. Gunn’ın niyeti tüm ülkeyi dolaşarak en iyi büyücüleri bulmak ve çığır açacak bir buluşa imza atmaktır.

Bu buluş neticesinde hem Gunn hem de büyücüler ziyadesiyle zengin olacaklardır. Masum numaralarla ve büyü dünyasının çekiciliğiyle başlayan macera, bir süre sonra masumiyetin yitirilmesi ve tehlikelerle devam edecekti.

Joan, içinde olduğundan habersiz büyüyü keşfederken aslında ne kadar ender bir güce sahip olduğundan habersizdi. Bu sırada Alex de Federal Yasak Birimi’nde eğitim alıyor ve hükümet adına çalışıyordu. Tüm dünyaya babası gibi olmadığını kanıtlamaya çalışırken bir yandan da asıl büyücünün kendisi olmadığını anlamamaları için uğraşıyordu.

Alex’in hükümet tarafından gizli bir görevde çalışmaya başlamasıyla Joan ile tanışmıştı. İlk anda birbirlerinden etkilenmişlerdi ama sonrasında bunun etkilenmeden ziyade ‘aşk’ olduğunu anlayacaklardı. Her an tehlike ile burun buruna yaşarken birbirlerini hayatta tutmaya çalışıyorlardı. Joan’in içindeki hırs Alex’in içindeki doğruluk ile ters düşüyordu. Alex için önemli olan aralarındaki kıvılcım, aşk ya da bağlılık değildi; önemli olan doğru şekilde davranmaktı.

Joan’i doğru şekilde davranmaya ikna ettiğinde ikisi için de en büyük tehlike başlamış oldu. İki büyücü kötü adamları alt etmek için hayatlarını ortaya koyarlarken bir yandan da hayatları için endişe ediyorlardı…

Keyifli okumalar!

Not: Kitapta o kadar çok yazım yanlışı vardı ki bu durum kitabın sürükleyiciliğine gölge düşürmüş.

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...