Yeni Citroen e-C3, bir ayda 10 binin üzerinde siparişle büyük ilgi gördü

Share

Citroen’in Avrupa’da üretilen ilk B segment elektrikli otomobili olan yeni ë-C3, geçtiğimiz Ekim ayında tanıtıldıktan sonra kısa sürede önemli bir satış başarısına imza attı. Yüksek talep, özellikle kullanıcı dostu tasarımı, çok yönlü özellikleri, çekici dış tasarımı, zengin donanım seçenekleri ve üst düzey konforuyla dikkat çeken yeni ë-C3’ü popüler kıldı.

Citroën C3 ailesi, ilk neslin “kubbe” siluetinden başlayarak, ikinci neslin Zenith ön cam tasarımına ve ardından gelen son neslin crossover özelliklerine kadar çeşitli tasarım özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor. Bu özellikler, markanın ikonik 2 CV modelini tahtından indirerek tüm zamanların en çok satan Citroën modeli olmasını sağladı.

2002 yılında yollara çıkan Citroën C3, bugüne kadar 5,6 milyon adetten fazla satışa ulaşarak büyük bir başarı elde etti. Bu başarı, markanın 75 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan efsanevi 2 CV modelini bile geride bıraktı. Citroën, yeni C3’ün 4. nesli ile bu başarı hikayesini daha da ileriye taşımayı amaçlıyor.

Citroën, yeni C3’ü geliştirirken genel pazar trendlerini yeniden şekillendirmek için boş bir sayfa açarak, ünlü atası 2 CV’nin felsefesini çağa uyumlu bir şekilde yorumladı. Modern ve şık bir tasarıma sahip olan yeni ë-C3, sürdürülebilir mobilite konusundaki artan talebe de cevap veriyor. Özellikle elektrikli araç segmentindeki yükselen ilgi, Citroen’in ë-C3 modelindeki başarıyı daha da pekiştiriyor. Yeni ë-C3, ticari lansman öncesinde gördüğü büyük talep ile markanın elektrikli araç pazarındaki gücünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...