Yeni Togg modeli 2025’te yollarda: Üretim kapasitesi artıyor

Share

Togg, otomobil yelpazesini genişleterek daha fazla müşteriye ulaşmayı planlıyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, bir açıklamada bulunarak C segmenti yeni bir binek otomobil üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, model yelpazesini genişleterek daha fazla müşteriye ulaşmayı amaçlıyor. Şu anda Türkiye’nin en çok satan ikinci elektrikli otomobil markası olan Togg, yeni bir model üzerinde çalışmalarını hızlandırdı ve CEO Gürcan Karakaş, beklenen lansman tarihini paylaştı.

Karakaş’ın açıklamasına göre, Togg, SUV olmayan C segmentinde yeni bir binek otomobil üzerinde çalışıyor ve tasarımın 2024 yılı sonunda tamamlanması ve 2025 yılı başında yollarda olması planlanıyor. Bu yeni model, gençlerin tercihlerini yansıtacak ve coupe tarzını benimseyecek. Karakaş ayrıca, yeni modelin sedan coupe veya cross coupe hatlarına sahip olabileceğini ifade etti.

Karakaş, fabrikada ikinci vardiya sistemi ile birlikte üretimin hızlanacağını belirtti. Şu anda günde 170 araç ürettiklerini açıklayan Karakaş, ikinci vardiya ile günlük üretim miktarını 280 adede çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Buna ek olarak, yıl sonuna kadar Togg için yapılan yatırımın 1.8 milyar Euro’ya ulaşacağı belirtiliyor. Karakaş, bu yatırımın 500 milyon Euro’luk bölümünün ortaklar tarafından sağlandığını ve geri kalan kısmının kredilerle karşılandığını açıkladı. Bu yatırım, Togg’un büyüme ve gelişme stratejisinin bir parçası olarak görünüyor ve Türkiye’nin yerli otomobil üretimine yönelik büyük bir adımı temsil ediyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...