Harry Potter’ın Yazıldığı Sandalyeye 400 Bin Dolar

Harry Potter serisinin yazıldığı sandalye açık artırmada yoğun ilgi gördü. İngiliz yazar J.K. Rowling’in “Harry Potter” fantastik bilim kurgu serisinin ilk iki kitabını yazdığı sandalye yaklaşık 400 bin dolara alıcı buldu.

ABD’nin New York şehrinde yapılan müzayedede, “Harry Potter” serisinin yazarı olarak üne kavuşan İngiliz yazar J.K. Rowling’in oturduğu sandalye yaklaşık 400 bin dolara (1 milyon 134 bin liraya) satıldı. Rowling serinin ilk iki kitabı olan “Harry Potter ve Felsefe Taşı” ve “Harry Potter ve Sırlar Odası”nı yazarken bu sandalyeye oturmuştu.

Sandalyenin üzerinde Rowling’in kendi el yazısıyla yazılmış “Harry Potter’ı bu sandalyede otururken yazdım” ifadesi yer alıyor.

Sandalye 1930’lu Yıllara Ait

1930’lu yıllara ait sandalye, Rowling daha üne kavuşmadan önce İskoçya’nın başkenti Edinburg’da yaşarken kendisine hediye edilmişti. Satıştan elde edilen gelirin Rowling’in vakfına bağışlanacağı bildirildi.

Tüm dünyada 450 milyon satılan 7 kitaptan oluşan Harry Potter serisi, Warner Bros tarafından 2001 ve 2011 yıllarında 8 film olarak beyazperdeye uyarlanmış ve yaklaşık 8 milyar dolarlık gişe başarısına ulaşmıştı.

NTV

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.