Seat León Cupra

Seat’tan güzel haberler geliyor. İspanyol markanın yaklaşık iki ay önce yenilediği León’un en sportif modeli Cupra biraz daha güçlendi. Otomobile ayrıca farklı bir çekiş sistemi seçeneği de eklendi.

Görünümünde büyük değişiklikler yapılmayan aracın 2 litre hacimli motoru artık 300 beygir güç, 380 Nm tork üretebilecek. 1.800 ile 5.500 d/d aralığında sunulan tork değeri eskisinden daha iyi olsa da aralık biraz daralmış.

Model hakkında bir diğer ilginç haber de station wagon gövde seçeneklerinde sunulacak olan 4Drive dört tekerlekten çekiş sistemi. 7 ileri vitesli DSG ile birlikte alınabilecek sistemle donatılan otomobil simdiye kadar üretilen en pahalı León da olacak.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.