Sosyal medya ve narsizm

Almanya’daki Bochum Ruhr Üniversitesi, sosyal medyanın narsizm ile olan ilişkisini incelemiş. Sonuçlara bir bakmanızda fayda var.

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre Facebook’ta aşırı zaman geçiren kullanıcılar Facebook Bağımlılığı Rahatsızlığından (FAD) mustarip. 179 kişi üzerinde yapılan araştırmada, kullanıcıların bir senelik Facebook kullanımı mercek altına alındı.

Sitede yeteri kadar zaman geçiremediğini düşünen kişilerde sıkıntı gözlemlenirken, aşırı kullanan kişilerde narsisizm, depresyon, anksiyete ve stres semptomları gözlemlendi. Facebook bağımlılığı rahatsızlığı, narsisistik kişilerin özellikle bu rahatsızlığa meyilli olabileceğine işaret ediyor.

Women’s Health

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.