Kadınlar hakkında yanlış bilinen 7 efsane

Efsane 1: ‘Herkesten daha çok alışveriş yapıyorsunuz.’

Gerçek: Aksesuar takıntınız artık ciddi bir boyuta ulaşsa da yalnız olmadığınızı biliyorsunuz. Alışveriş yapmak arkadaşlarınızla eğlenmek için ideal.

Teens at summer festival

Efsane 2: ‘Cilt bakımına ayırdığınız süre çok uzun.’

Gerçek: Cildinizi tüm günün yorgunluğundan arındırabilmek için en ideal zaman gece. Yorgunluğundan arınması için en ideal zaman gece. Yatmadan önce yüzünüzdeki bütün makyajı çıkardığınızdan emin olmak istiyorsunuz.

Efsane 3: ‘Bu kadar çok ayakkabısı olan tek insan sizsiniz.’

Gerçek: Ayakkabılar sadece amaca uygun değil. Her sezon farklı kumaşa, materyale ve yüksekliğe sahip yeni bir modele ihtiyacımız var!

Efsane 4: ‘Sürekli üşüyorsunuz.’

Gerçek: Sadece siz değilsiniz. Yapılan araştırmalar kadınların erkeklere oranla daha çok üşüdüğünü gösteriyor. Bizi değil, biyolojik yapımızı suçlayın!

Efsane 5: ‘Çantanız gereksiz eşyalarla dolu.’

Gerçek: Çantalar havuz gibidir. Ağzına kadar doldurmamanız aptallık olur!

Efsane 6: ‘Kıyafetlerinizi denemeden alıp ertesi gün değiştiriyorsunuz.’

Gerçek: Arkadaşlarınız da yapıyor. Kabinlerin önündeki sonsuz sırayı beklemek istemiyorsunuz.

Efsane 7: ‘Onun faturaları ödemesiyle sizin saç yapmaya ayırdığınız süre aynı.’

Gerçek: Saçmalıyor, saçınız harika görünüyor!

Marie Claire

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.