Christian Horner: Verstappen, üçüncü F1 şampiyonluğu sonrası parlayan bir elmas gibi

Share

Red Bull takımının patronu Christian Horner, Max Verstappen’in üçüncü dünya şampiyonluğunu kazandıktan sonra artık bir “parlayan elmas gibi” olduğunu ifade etti.

Verstappen, Cumartesi günü Losail’de gerçekleşen sprint yarışında şampiyonluğa ulaşmıştı ve bu zaferle 26 yaşındaki Hollandalı pilot, spor tarihinde üç dünya şampiyonluğuna sahip olan 11. sürücü oldu.

Bu sezon, Verstappen için oldukça baskın bir performans sergileyen ve 2002’de Michael Schumacher’in elde ettiği rekoru egale eden bir zaferle sonuçlandı.

Red Bull, Verstappen’i 17 yaşındayken F1’e getirdiği için eleştirilmişti, ancak Horner şimdi genç pilotun büyük yeteneğinin hızla kendini gösterdiğini dile getirdi.

Daha önce Sebastian Vettel’i dört kez dünya şampiyonu yapan bir takım patronu olarak Horner, “Her zaman hızlıydı, araca bindiği andan itibaren, ve şimdi bu doğal yeteneklerini deneyimle birleştiriyor gibi görünüyor.” dedi.

“Formula 1’e gelirken işlenmemiş bir elmas gibiydi, şimdi ise çok parlak bir elmas gibi. Sanırım sahip olduğu tüm doğal yetenekleri koruyor ve şimdi de deneyim kazanıyor.”

Horner’ın bu açıklamalarının ardından Verstappen, Katar’da sezonun 14. Grand Prix zaferini elde etti. Ekip, kazanma şansları konusunda her zaman temkinli davransa da sonucun kaçınılmaz olduğunu kabul etti.

Horner, “Sanırım bu sonucun geleceğini dördüncü ya da beşinci yarıştan beri biliyorduk.” dedi.

“Bu gerçekten olağanüstü ve inanılmaz bir sezondu.”

Red Bull, bu sezon şu ana kadar 2023’teki yarışlardan biri dışında tüm yarışları kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...