Efsanevi kaleci Buffon, 28 yıllık kariyerini sonlandırdı

Share

İtalyan futbolunun efsanevi kalecisi Gianluigi Buffon, futbol kariyerine nokta koyduğunu açıkladı. 45 yaşındaki sporcu, 28 yıllık kariyerinde 1175 maçta oynayarak birçok başarıya imza attı. Buffon, İtalya milli takımının 2006 Dünya Kupası şampiyonluğunda önemli bir rol oynamıştı.

Profesyonel kariyerinin ilk maçına Parma’da başlayan ve son maçını aynı takımla oynayan Buffon, Juventus’ta en uzun süre forma giyen oyuncu olmuştu. Geçtiğimiz yıl Parma’ya geri dönen Buffon, buradaki kontratının dolmasına bir yıl kala futbolu bırakma kararı aldı.

Kariyeri boyunca istikrarı ve vefasıyla tanınan Buffon, futbol dünyasında büyük bir saygı ve sevgi topladı. Emektar oyuncunun bundan sonra İtalya Milli Takımı’nda bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Futbol dünyasının ve taraftarların “Süpermen”i olarak anılan Gianluigi Buffon’un kariyeri, unutulmaz anılar ve başarılarla dolu bir peri masalına dönüşmüş oldu. Herkesin gönlünde taht kuran efsane kaleci, futbol dünyasına bıraktığı mirasla unutulmaz isimler arasında yerini aldı.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...