Rıdvan Dilmen, Okan Buruk’a yükselen teknik direktörlük yıldızı için övgülerde bulundu

Share

Geçtiğimiz gün, Galatasaray’ın Trabzonspor’u 5-1 mağlup ettiği maçın ardından spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Okan Buruk’a övgü dolu sözlerle seslendi. Dilmen, Okan Buruk’un performansını değerlendirerek, “Bir yere yazalım; bir gün A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Okan Buruk olacak” şeklinde cesur bir iddiada bulundu.

Dilmen, Okan Buruk’un Fatih Terim, Şenol Güneş ve Mustafa Denizli gibi tecrübeli teknik adamları geride bıraktığını ifade ederek, başarılı teknik adamın geleceği hakkında tahminlerde bulundu.

Fatih Terim, Şenol Güneş ve Mustafa Denizli’nin ardından Okan Buruk’un adını sıkça duyacağımızı dile getiren Dilmen, “Türkiye’de ilk etapta 3 isim çok konuşulur; Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli. UEFA şampiyonu olmuştur Fatih Terim. Jenerasyonun büyük bir kısmı Fatih Terim zamanında Galatasaraylı olmuştur. Mustafa Denizli’nin de hem milli takımda hem de ‘Üç büyükler’de şampiyonluğu önemlidir. Şenol Güneş’in de aynı şekilde milli takım ve kulüp başarıları… Peki Okan Buruk bu işin neresinde?” şeklinde konuştu.

Okan Buruk’un başarılarını vurgulayan Dilmen, “Ben bir şey yapan teknik direktörlere bayılırım. Okan Buruk şu an 3. Lig’de olan Akhisarspor ile kupa kazanıp Avrupa’ya götürdü. Yetmedi bütün sezon stadı dolmayan Başakşehir ile şampiyon oldu. Yetmedi şimdi Galatasaray ile şampiyonluk…” diyerek genç teknik adamın kariyerine olan hayranlığını dile getirdi.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...