Elektrikli Mini Cooper Geliyor

Share

Frankfurt Otomobil Fuarı 2017 için hazırlıklarını sürdüren MINI, tarihinde yeni bir sayfa açmak için harekete geçiyor.

Ekim 2016‘da tarihinin ilk hibrit modeli Cooper S E Countryman ALL4 ile karşımıza çıkartan Mini, dönüşümün fitilini ateşleşmişken arayı fazla açmama konusunda kararlı gibi gözüküyor. Frankfurt Otomobil Fuarı‘nın katılımcıları arasında yer alan MINI’den gelen haberler aradan geçen on aylık zamanın ardından, yine bir ilkle karşılacağımıza işaret ediyor. Hibritin ardından tamamen elektrikli ilk modelini ne zaman tanıtılacağı merak edilen marka, bunu önümüzdeki ay Frankfurt’ta yapmak için düğmeye bastı. Aracın teknik detaylarıyla ilgili henüz net bir sayısal veri bulunmazken, masada görünen birkaç veri şimdilik yetinmemiz gereken parçalardan.

Frankfurt’ta tanıtılacağı söylenen araçla ilgili şu an netlik kazanan bölümlerden birisinin üretim tarihi olduğunu söyleyebiliriz. 2019‘da seri üretimine başlanılması planlanan tamamen elektrikli Cooper’da, BMW’nin geliştirdiği teknolojilerin izlerini göreceğiz. Kesin olmamakla birlikte BMW i3‘ün sahip olduğu özellikler üzerinden MINI’nin ilk modelinin de benzer bir yapıyla gelmesini beklemek şimdilik pek de yanlış olmaz.

Log

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...