F1: Albon beş farklı takımla görüşüyor olabilir

Share

2019 yılında Toro Rosso ile Formula 1’e adım atan ve yalnızca altı ay sonra Red Bull Racing’e yükselen Alex Albon, 1.5 sezonluk Red Bull serüveni boyunca beklenen performansı gösteremedi.

2021 sezonu öncesinde koltuğunu Sergio Perez’e kaptıran Albon, bir dönem DTM’de yarıştıktan sonra Williams ile Formula 1’e geri döndü ve o zamandan beri ortalama sonuçlar elde etti.

Özellikle bu yıl Kanada’da yedinci sırada bitirerek tekrar dikkatleri üzerine çeken Albon’un Ferrari ile görüşme yaptığı bile iddia edildi.

Bu iddia, Frederic Vasseur tarafından reddedilse de, görünüşe göre Albon’un üst sıradaki takımlar da dahil olmak üzere birçok ekiple temas halinde olduğu söyleniyor.

Lawrence Barretto tarafından F1.com’da dile getirilen bu iddialar, “Diğer takımların Albon’a büyük ilgi gösterdiği bir gerçek. Red Bull’un kıdemli mühendisleri Albon’u sürekli olarak överken, son iddialar, Albon’un gridin yarısından fazlasıyla görüştüğünü gösteriyor, bu arada üst sıradaki ekipler de bulunuyor.”

“Pilot piyasası 2025 sezonu için oldukça aktif olacak gibi görünüyor, McLaren haricinde her takımın en az bir boş koltuğa ihtiyacı var.”

“Albon’un henüz bir şampiyonluk veya birincilik elde ettiği söylenemez, ancak tartışmasız gridin en heyecan verici yeteneklerinden biri olduğunu kanıtladı.”

“Eğer bu formunu sürdürebilirse, pilot piyasasının önde gelen oyuncularından biri olacak. 2020 sonunda ne kadar umutsuz göründüğünü düşünürsek, şu an oldukça olumlu bir konumda bulunuyor.”

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...