F1: Ricciardo, De Vries’in yerine AlphaTauri’ye geçiyor!

Share

Red Bull’da yedek ve test pilotu olarak çalışan Ricciardo’nun, Formula 1’e dönüş yapacağına dair haberler uzun zamandır gündemdeydi.

Avustralyalı pilotun, son yarışlarda sıralama turlarında başarısız olan Sergio Perez’in yerine Red Bull’a geçeceği iddia ediliyordu.

Fakat takım yöneticileri Christian Horner ve Helmut Marko, Perez’in takımda kalacağını açıkça belirttikten sonra, bu sezon henüz puan alamayan AlphaTauri pilotu Nyck de Vries’in koltuğu Ricciardo için uygun bir seçenek olarak görülmeye başlandı.

Ve bugün AlphaTauri’den beklenen duyuru geldi: Ricciardo, Macaristan Grand Prix’sinden itibaren Formula 1 sezonunun kalan yarışlarında AlphaTauri’ye katılacak!

AlphaTauri takım şefi Franz Tost, bu kararı şöyle değerlendirdi: “Daniel’i tekrar takımımızda görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.”

“O, çok yetenekli bir sürücü ve takımımızın birçoğuyla daha önce çalıştığı için uyum sorunu yaşamayacaktır. Sekiz kez Formula 1 Grand Prix’si kazanan bir pilot olarak takımımıza çok değerli katkılar sağlayacaktır.”

“De Vries’e ise, Scuderia AlphaTauri’de geçirdiği süre zarfında verdiği emekler için teşekkür ediyor ve kariyerinde başarılar diliyoruz.”

Ricciardo da, “Red Bull ailesinin bir parçası olarak gride geri dönmenin heyecanını yaşıyorum!” dedi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...