GOT bitti ama taht kavgası bitmedi!

Share

Efsanevi dizi Game of Thrones çok da efsane olmayan bir son ile final yapınca haliyle dizinin sadık izleyici kitlesi hayal kırıklığına uğradı. Dizi sona erse de tahta kimin oturması gerektiği ile ilgili kavga belli ki sona ermeyecek.

George R. R. Martin’in kitap serisinden diziye uyarlanan Game of Thrones, 8 sezonluk heyecanlı hikâyesiyle dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Hayranlar arttıkça beklenti yükseldi, beklenti yükseldikçe de senaryo daha özensizmiş gibi gelmeye başladı.

Elbette özellikle özensiz yazılıp çekildiğini düşünmüyoruz ama finali düşündüğümüzde içimizde oluşan ‘ortada yanlış bir şeyler var’ hissinden kurtulamıyoruz.

Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington, canlandırdığı karakter Jon’un tahta çıkmak için gerekli nitelikleri taşımadığını belirterek konu ile ilgili şunları söyledi: “Zaman zaman bana, ‘Tahta oturmamanız üzücü’ ya da ‘Daenerys ile birlikte tahta oturmamanız kötü oldu’ diyorlar. Açıkçası ben buna katılmıyorum. Çünkü Jon Snow da tıpkı Ned Stark gibi kuzeye aitti. Böyle olması gerekiyordu.”

Harington’ın bu açıklaması taht tartışmalarını sona erdirir mi dersiniz?

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...