Harry Potter dizisi için senarist seçim süreci başladı

Share

J.K. Rowling’in büyülü dünyasını yedi kitaplık serisiyle tanıttığı Harry Potter, şimdi de televizyon ekranlarına taşınmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl HBO tarafından duyurulan dizi uyarlaması için senarist seçimi süreci resmi olarak başlamış durumda. Bu büyük projeyi üstlenmek isteyen dünyaca ünlü senaristler, Warner Bros Television’a projelerini sunarak kapılarını çalıyor.

Warner Bros, HBO Max platformunda özel bir uyarlamayla Harry Potter’ı hayranlarıyla buluşturmayı planlıyor. Deadline’ın paylaştığı son bilgiler, Martha Hillier, Kathleen Jordan, Tom Moran ve Michael Lesslie gibi deneyimli senaristlerin, projeyi üstlenebilmek için Warner Bros Television ile görüşmelere başladığını ortaya koyuyor.

Henüz kesin bir karar alınmamış olsa da, Warner Bros Television’ın eleme süreci uygulayarak beğendiği senaristleri ikinci tur görüşmeler için Birleşik Krallık’a davet edeceği belirtiliyor. Ayrıca, serinin orijinal yazarı J.K. Rowling’in bu karar sürecinde etkili olacağı ifade ediliyor.

Bu süreçte dikkate alınması gereken önemli bir detay var. Eğer Warner Bros, birden fazla senaristin projelerini beğenirse, bu projeler ayrı ayrı değerlendirilebilir ve sonuç olarak birden fazla Harry Potter projesi izleyicilerle buluşabilir. Nisan ayında duyurulan dizinin “on yıl sürecek bir yapım” olacağını söyleyen Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav’ın açıklamaları da, dizinin uzun soluklu ve en az yedi sezon sürecek bir yapıma dönüşeceğine işaret ediyor. Bu da Harry Potter hayranlarını uzun bir serüvene davet ediyor.

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...