iPhone’lar için Clicks fiziksel klavye kılıfı tanıtıldı

Share

Mobil teknoloji dünyasında bir nostalji dalgası daha! İngiltere merkezli Clicks Technology firması, BlackBerry telefonlarından aşina olduğumuz fiziksel klavyeyi iPhone’lara taşıyan yeni bir kılıf tanıttı. CES 2024 etkinliğinde duyurulan bu özel kılıf, iPhone kullanıcılarına dokunsal bir yazma deneyimi sunmanın yanı sıra eski tuşlu telefonların özlemini de giderme fırsatı veriyor.

Adını taşıdığı şirket gibi Clicks adlı kılıf, ekranı kapatmayarak orijinal iPhone tasarımına sadık kalıyor. Telefonun boyutunu uzatma özelliğiyle dikkat çeken kılıf, 140 dolarlık fiyatıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor. Clicks, farklı modellerle uyumlu olarak üretilen kılıfını, Lightning veya USB-C bağlantı noktası aracılığıyla iPhone’a bağlanabilme özelliği sunuyor. Bu sayede telefonunuzu şarj etme işlemini her zamanki gibi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bluetooth özelliği bulunmayan kılıf, aynı zamanda ek bir pil gerektirmediği için pratik kullanım sağlıyor.

Clicks kılıfının gece kullanımına uygun olan arka aydınlatma özelliği, kullanıcıya web sayfalarını rahatça kaydırma imkanı sunuyor. Ancak ürünün tuşları küçük görünüyor, bu da alışma süreci gerektirebilir.

Clicks Technology, içerik üreticisi Michael Fisher (MrMobile) ve Kevin Michaluk (CrackBerry Kevin) tarafından kurulmuş bir firma olarak dikkat çekiyor. Şirket, iPhone 14 Pro ile uyumlu kılıfını 1 Şubat tarihinde 139 dolar fiyatla satışa sunacak. Aynı zamanda, ilkbaharın başlarında piyasaya çıkacak ve 159 dolar fiyatıyla öne çıkan iPhone 15 Pro Max ile uyumlu kılıf için de şimdiden rezervasyonları almaya başladı. Clicks, kullanıcılarına modern teknoloji ile nostaljiyi buluşturan bu özel kılıf ile eski günleri yeniden yaşama fırsatı sunuyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...