LG’den “Gerçek” Duvar Kağıdı Tasarımı

Share

Tanıtımına sayılı günler kala LG V30’un duvar kağıdı tasarımının hazırlık videosu paylaşıldı.

LG, geliştirdiği telefonların tasarımından arayüz içinde kullanılacak duvar kağıdına kadar titizlikte çalışıyor. V30 drda bir istisna değil. 31 Ağustos’ta IFA 2017’de resmi olarak tanıtılacak olan cihazın duvar kağıdı görsellerine ilişkin hazırlık videosu paylaşıldı. Daha önce de olduğu gibi dijital bir çalışma yerine, LG duvar kağıtlarını stüdyoda hazırlayıp kendi fotoğraflıyor. Duvar kağıtlarının çekimi için apayrı bir ekip kullanan LG, seriye adını veren V logosunu lazer kesimle hazırladıktan sonra stüdyoda ışık oyunları yardımıyla etkileyici kareler elde ederek cihaz için arka plan görselleri çekiyor.

İddialı özelliklerle gelen V30’un etkileyici tek yanı stüdyo ortamında hazırlanmış duvar kağıtları değil elbette. LG V30, bir akıllı telefonda yer alan dünyanın en geniş diyafram açıklığına sahip lensle geliyor. Cihazın tanıtımında kilit rol oynayacak kamerada daha keskin ve gerçeğe yakın renkler elde edebilmek için cam lens kulanılıyor. V30’un LG G6’daki 2:1 çerçeve oranına sahip olması ve 6 inç ekranında 2880×1440 piksel çözünürlük sunacağı da detaylar arasında.

Log

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...