Opel Frontera, Crossland’ın yerini almak üzere geliyor!

Share

Opel’in, Meriva’nın yerini önce Crossland X ile doldurduğu ve ardından Crossland adıyla devam ettiği ilginç bir hikaye, şimdi de yeni Opel Frontera ile devam ediyor.

Casus fotoğraflar ve bir teaser görseliyle duyurulan yeni Frontera modeli, sonunda tam anlamıyla karşımıza çıkıyor. Rüsselsheim merkezli şirketin CEO’su, yeni model hakkında basit bir açıklama yaptı. Ancak aracın tamamıyla ilgili bilgileri öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Yeni Opel Frontera, adını taşıdığı eski modele pek benzemiyor. Bunun yerine, Opel’in mevcut tasarım dilinin daha sağlam ve basit bir yorumunu görüyoruz. İlk fotoğraflar, dik bir ön kısım ve geniş bir kabin gibi diğer Opel modellerine benzer özellikler sunuyor.

Aracın ön kısmında siyah Vizor, otomatik uzun farlı ECO LED farlar ve Opel logosu dikkat çekiyor. Ön radyatör ızgarasıyla birlikte ön kısmın tasarımı oldukça etkileyici.

Opel’e göre iç mekan, günlük kullanıma uygun akıllı bir tasarıma sahip. Aracın içinde, iki adet 10 inçlik ekran ve yeniden tasarlanmış bir direksiyon simidi bulunan Pure Panel kokpit tasarımı yer alıyor. Ayrıca ön konsolda akıllı telefon istasyonu da bulunuyor.

İlginç olan nokta ise, bu özelliklerin standart olarak sunulması ve ikinci 10 inçlik ekrana ekstra ücret ödenmesi gerektiği. Aracın içinde ayrıca mobil cihazlar için kablosuz şarj yuvası ve dört adet USB portu bulunuyor. Büyük tablet gibi cihazların saklanması için orta konsolda esnek bir kayış mevcut.

Sürücü ve ön yolcu koltuklarının ortasında, uzun yolculuklarda konforu artıran özel bir girinti bulunuyor. Patentli Intelli-Seat tasarımı, rahat bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Arka koltuklar dik pozisyonda 460 litreden fazla bagaj alanı sunarken, koltuklar katlandığında hacim 1.600 litreye kadar çıkabiliyor. Opsiyon olarak tavan rayları da sipariş edilebiliyor. Ancak şu aşamada arka römork bağlantısıyla ilgili detaylar verilmiyor.

Güç aktarımı açısından, tam elektrikli ve 48 volt hibrit olmak üzere iki versiyon bulunuyor. Resmi rakamlar henüz açıklanmamış olsa da, Opel Corsa gibi modellerden yola çıkarak olası teknik özellikler hakkında fikir edinebiliriz. Elektrikli modelin en az 113 beygir gücüne ve yaklaşık 320 kilometre menzile sahip olması bekleniyor, benzinli versiyonlar ise 101 veya 136 beygir gücüne sahip olabilir.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...