Suudi Arabistan’daki Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa finali iptal edildi

Share

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleşmesi planlanan ve Türk futbolseverlerin heyecanla beklediği Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali, iki takımın Suudi yetkililerle yaşadığı kriz sebebiyle iptal edildi.

Maçın başlama saati olan TSİ 20.45’e yaklaşıldığında, Suudi yetkililerin takımların sahaya ısınmak için Mustafa Kemal Atatürk tişörtleriyle çıkmasına izin vermediği bildirildi. Her iki kulübün de maça Atatürk’ün sözlerini içeren pankartlarla çıkması planlanmıştı ancak Suudi yetkililerin buna da onay vermediği ifade edildi.

Yaşanan bu olumsuz gelişmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleriyle birlikte ortak bir açıklama yaparak Süper Kupa’nın iptal edildiğini duyurdu.

Açıklamada, “Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Türk futbolseverler, bu beklenmedik iptal kararı karşısında hayal kırıklığı yaşarken, Süper Kupa mücadelesinin ileri bir tarihte gerçekleştirilmesini umut ediyor.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...