Sakız Çiğnemenin En Fransız Hali

Uçak yolculuklarında kalkış ve inişteki basınç değişikliklerinden dolayı kulaklarda bir tıkanma, bir ağrı oluşabilir, bu da can sıkıcı olabilir. Bunu yenmenin en etkili yolu çiğneme hareketi.

Dolayısıyla, sakız. Yolcularının rahatını düşünen bir havayolu şirketi olarak Air France da bu kulak sorununu çözmeye karar vermiş, basınç konusuna bir şey yapamayacağıma göre bari yolcularıma sakız vereyim demiş.

Air France’ın reklam ajansı BETC Paris ile beraber yarattığı sakızı “La gomme à mâcher” adını taşıyor. Son derece, nasıl derler, Fransız bir duruşu ve buna uygun bir iletişim dili var. İki aromada geliyor: Bir antep fıstıklı makaron, diğeri crème brûlée. Çok Fransız bir sakız demiştik sonuçta.

Fransa’da %100 doğal malzemelerle üretilen sakız, gerek lezzetleri gerek sunumlarıyla, Air France’ın lüks ve konforlu bir havayolu duruşunu da destekliyor.

Sakızlar Paris’te kalkan Los Angeles, San Francisco ve Mexico City uçuşlarında Temmuz başından beri servis ediliyor. Ayrıca Paris Charles de Gaulle havaalanındaki Air France bekleme odalarında da bulunuyor. Sakızı satın almak isteyenler için bu seçenek de ayrıca Air France Shopping üzerinde ya da Paris’teki Colette mağazalarında mevcut.

Sakızın lansmanı için yaratılan ” La gomme à mâcher” Snapchat lensine de paketler üzerindeki Snapcode aracılığıyla ulaşılabiliyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...