F1: Hamilton ve Russell, Mercedes ile sözleşme uzattı

Share

Formula 1 dünyasında bomba bir haber geldi. Mercedes, Lewis Hamilton ve George Russell’ı 2025 yılına kadar kadrosunda tutacağını duyurdu.

Mercedes’ten yapılan resmi açıklamada, iki Büyük Britanyalı sürücünün 2025 sezonu sonuna kadar takımla anlaştıkları ifade edildi.

Hamilton, 2007’de McLaren ile başladığı F1 kariyerinde 103 yarış kazanarak rekor kırdı. 7 kez dünya şampiyonu olan 38 yaşındaki yıldız, 2013’ten beri Mercedes’in başarısının mimarı oldu.

Russell ise 2019’da Williams ile F1’e giriş yaptı. Geçen sezon Mercedes’in ikinci koltuğunu devralan 25 yaşındaki genç yetenek, ilk yarış zaferini Abu Dabi Grand Prix’inde aldı.

Mercedes’in bu hamlesi, F1’in geleceği için büyük önem taşıyor. Hamilton ve Russell, hem tecrübe hem de hız açısından rakiplerine üstünlük sağlayacak bir ikili oluşturuyor. Mercedes, bu sayede hem şampiyonluk yarışında hem de yeni nesil araç geliştirmede avantajlı konuma geçiyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...